Д-р Георги Костадинов - Хирург град Русе
Контакти:
082 / 502 480 ; 0884 517 551
Русе, ул. Рига 35
Д-р Георги Костадинов е специалист хирург в Русе с над 35 години опит и професионални интереси в областите остър панкреатит, хирургичен сепсис, травма, лапароскопска хирургия.
Образование
Завършва Медицински университет София през 1983 г. Своята специалност Обща хирургия придобива през 1992 г.
Квалификации
- 1993 г. – Диабетна гангрена, УМБАЛСМ “Н. И. Пирогов” София;
- 1994 г. – Абдоминална ехография, Медицински университет Пловдив;
- 1998 г. – Лапароскопска хирургия, Медицински университет София;
- Гнойносептична хирургия;
- Сертификат за козметични филъри;
- Член на Български лекарски съюз;
- Участие в множество конгреси на хирургична тематика.
Биография
В годините след своето дипломиране д-р Костадинов практикува като лекар в с. Полско Косово, началник медицинска служба в поделение в Търговище, ординатор и специализант по хирургия в гр. Сливо Поле, хирург в УМБАЛ Канев Русе, директор на фармацевтичен склад Калиман РТ Русе. Към момента е част и от екипа специалисти на ДКЦ 2 – Медика. Владее английски и руски език.
Д-р Георги Костадинов подчертава, че сепсисът е критично състояние, което може да застраши живота на пациента, като времето е решаващ фактор за успешното му лечение. Бързата диагностика е от ключово значение за предотвратяване на тежки усложнения, а забавянето в започването на терапията значително увеличава риска от смърт. Използването на подходящи антибиотици в най-ранните етапи е критично за борбата с инфекцията, като индивидуализираният подход към всеки пациент остава от особено значение. Ранната идентификация на симптомите може да спаси живота на пациента, а сътрудничеството между различни специалности в болницата е необходимо за оптимален резултат. В статията се обсъждат и предизвикателствата, свързани с диагностицирането на сепсиса, като се предупреждава, че стандартните клинични признаци може да бъдат неспецифични. Времевата рамка за започване на лечението трябва да бъде минимална, за да се избегнат негативни последици. Необходимостта от постоянна медицинска подготовка и обучение на персонала също е подчертана, а модерните медицински технологии играят ключова роля при откриването на сепсиса. Според Д-р Костадинов, превантивните мерки и ранната интервенция могат да намалят смъртността, като бързата реакция и правилното лечение са основни за оцеляването на пациентите със сепсис.
Източник: https://www.dunavmost.com/novini/d-r-georgi-kostadinov-vremeto-e-reshavasht-faktor-pri-sepsis























-
-
СМДЛ Диалаб - град Карлово -
Проф. Д-р Крум Сотиров Кацаров - Гастроентеролог град София -
Аптека Тодор Велев - град Лом -
Дентална клиника Докса -
Д-р Александър Микински - Началник отделение по лъчелечение -
Д-р Зекерия Батмаз - УНГ град София -
Регионална Здравна Инспекция - град Благоевград -
Доц. Лаура Андреева - специалист по дентална медицина град София -
Проф. Д-р Красимир Янев, д.м. – Уролог град София -
ДКЦ 2 Свети Иван Рилски - Аспарухово -
Д-р Вяра Алдева - Стоматолог град София -
TD-Dent - Дентално студио град Пловдив -
Д-р Неда Чобанова - Стоматолог град Панагюрище -
ДЕНТАЛНО СТУДИО -ДЕНТИСИМИ-Д-р МАРИЯ СЪБЧЕВА -
СтериСмарт -
Доц. Д-р Владимир Петрунов -
Аптека Студентска -
Балкандент -
Проф. Д-р Петър Панчев -
Проф. Веселин Павлов -
Радиомед ЕООД -
Ветеринарна клиника Аксис -
ЕТ Ваня Станиславова -
Медицински център Еврохелт -
Зоомагазин София -
Спортен Център Аякс - град София -
Велаклиник ООД -
Проф. Надежда Витанова -
ДЕНТАЛНО СТУДИО -ДЕНТИСИМИ-Д-р МАРИЯ СЪБЧЕВА -
-
-

