По пътя към себе си с Петя Костуркова - Психолог в региона на град София
Контакти:
088 933 6838
София, ул. Хайдушка гора 28-32
patuvanekumsebesi@yahoo.com
За Мен
“Провалът невинаги е грешка. Той може да е просто най-доброто възможно да се направи при дадените обстоятелства. Истинската грешка е да спрете да опитвате.” Бърърс Фредерик Скинър
В трудни моменти, когато не можем сами да намерим решение, обръщането за помощ към психолог е проява на будно съзнание и отношение към себе си. Психологическото консултиране е процес, в който двама души, се ангажират и чрез сътрудничество се променят. Това е процес, протичащ на три нива- мисловно, емоционално и поведенческо и включва намиране на нови възможности и решения на проблема. Това сътрудничество изследва механизмите на поведение на клиента – за да бъде емоционално стабилен, да съумее най-ефективно да се справи с гнева, тъгата, самотата, тревожността. Онзи, който иска да намери щастието, здравето и истината се опитва… За да поеме човек към нещо, независимо какво е то, той следва да има мотивация, да вижда смисъл. За тези, които смисълът се изразява в свободата, щастието и обичта- психологическото консултиране може да му помогне да ги превърне в движеща сила на живота му.
Аз съм тук за Вас!
Казвам се Петя Костуркова и съм магистър Училищна психология, като в момента специализирам Когнитивно-поведенческа терапия. Години наред моето основно занимание бе телевизията и медиите, но открих нещото в живота си, което ми носи истниско щастие и удовлетворение, чрез което израстнах и преоткрих себе си, а именно Психологията.
Всеки от нас има своите проблеми, трудности, конфликти, които засягат нас самите, партньорите ни, заобикалящите ни хора. Много често ги пренасяме и в другите сфери на живота си. И накрая възприемаме целия свят през призмата на тези проблеми. Появява се депресията, страховете, чувството за неудовлетвореност от живота, раздразнение, агресивност, вина …
Как да се справим с тях? Най-ефективният начин е да потърсим професионална помощ.
Интересите ми са в областта на тревожните разстройства, депресивни разстройства, паническо разстройство, страхове и фобии, хранителни разстройства, неудовлетвореност, подтиснатост, ниска самооценка, личностно развитие, себепознание, трудност в партньорските и междуличностни взаимоотношения.